Program nr. 48 saptamana: 06.12-12.12.2021

Campionat Mondial de senioare - Spania 01 - 19.12.2021, LIVE pe Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport
Grupa C , sala Pabellon Ciutat de Castello 

07.12.2021, ora 21:30
Romania - Norvegia
 

Gr Principala II - Ciutat de Castello ESP

09.12.2021, ora 16:30
Romania - Olanda

11.12.2021, ora 16:30
Romania - Puerto Rico

13.12.2021, ora 19:00
Romania - Suedia

EHF CL - Masculin, Faza Grupelor
09.12.2021, ora 19:45, sala Dinamo
C.S. Dinamo - HC Motor (UKR)

 

 


Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.12 18:30 CSM Focșani 2007 vs SCM Politehnica Timișoara 48/1
Sala: Sala Sporturilor Vrancea Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator: N.Popa(AG)
Jo 09.12 18:00 CSM Vaslui vs AHC Potaissa Turda 48/2
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: V.Dancescu(B)
Sb 11.12 11:00 CS Minaur Baia Mare vs CS Dinamo București Tvr 2 48/3
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator: C.Potora(Cj)

Etapa 15
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.12 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSU din Suceava 48/4
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: V.Sighicea(VL)
Sb 11.12 12:00 CSA Steaua București vs CSM Vaslui 48/5
Sala: Sala Sporturilor Chiajna Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Barbu(B)
Du 12.12 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Alexandria 48/6
Sala: Sala Sporturilor Gh. Baritiu Turda Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Du 12.12 15:30 ACS HC Buzău 2012 vs HC Dobrogea Sud Tvr 1 48/7
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Buzau Arbitri: S.Hagiu(VS)/L.Gheorghiu(VS) Observator: M.Brumaru(Vn)
Lu 13.12 18:00 SCM Politehnica Timișoara vs CS Universitatea Cluj 48/8
Sala: Sala C. Jude Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Pavel(BZ)

Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 14:00 CSU din Suceava DivA vs CSM Focsani 2007 DivA 48/9
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: M.MACIORNEA(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 11.12 18:00 CS Politehnica Iasi vs CSM Bacau DivA 48/10
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Du 12.12 14:30 CSM Vaslui DivA vs AS HC Pietricica Neamt 48/11
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Mi 08.12 16:00 CSU Galati vs CS Magnum Botosani 48/12
Sala: Sala Sporturilor Siderurgistrul Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:

Etapa 12
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 06.12 14:30 CS Dinamo Bucuresti DivA vs CSA Steaua Bucuresti DivA 48/13
Sala: Sala Dobroiesti Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 13
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 13:00 CSU Pitesti vs ACS HC Buzau 2012 DivA 48/14
Sala: Sala Universitatii Gh Doja Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Sb 11.12 11:00 CSM Alexandria DivA vs CS Medgidia 48/15
Sala: Sala Sporturilor Alexandria Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 11.12 13:00 HC Dobrogea Sud Constanta DivA vs CS Dinamo Bucuresti DivA 48/16
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Sb 11.12 15:00 CSA Steaua Bucuresti DivA vs CSM Bucuresti DivA 48/17
Sala: Sala Iris Sport Arena Arbitri: E.Ali(B)/F.Mihordea(DB) Observator:

Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 17:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs SCM Politehnica Timisoara DivA 48/18
Sala: Sala Ioan Morar Sannicolau Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Sb 11.12 12:00 CS Universitatea Craiova vs CSM Oradea 48/19
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Sb 11.12 14:00 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs AHC Drobeta 48/20
Sala: Sala de sport a Liceului Tehnologic Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Sb 11.12 15:00 CSU Politehnica Timisoara vs CSM Resita 48/21
Sala: Sala C Jude Arbitri: L.Marii(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.12 12:00 CS Sporting Ghimbav vs CS Universitatea Cluj DivA 48/22
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:

Etapa 13
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.12 18:00 CSM Făgăraș vs AHC Potaissa Turda DivA 48/23
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Sb 11.12 12:00 CS Sporting Ghimbav vs CNE Sighisoara 48/24
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 11.12 14:00 CS Universitatea Cluj DivA vs CSM Sighisoara 48/25
Sala: Sala Gh. Roman Parc Babes Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Vi 10.12 13:00 CS Minaur Baia Mare DivA vs CSM Odorheiul Secuiesc 48/26
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.12 16:00 CSM Bucuresti vs ACS Fortuna Bucuresti 48/27
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 9

ACS Academica Cluj se retrage in data de 19 ianuarie 2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 06.12 18:00 AHC Potaissa Turda vs LPS Cluj 48/28
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:

Etapa 9

CSO Voluntari 2005 se retrage din campionat in 17.11.2021

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 ACS Tonus Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 12:00 ACSO Viitorul Pantelimon vs CSM Ploiesti 48/29
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Sb 11.12 00:00 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 09:00 CSS Buzau vs CSM Unirea Slobozia 48/30
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Buzau Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:

Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 CS Concordia Chiajna sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 12:30 CSU Stiinta Bucuresti vs LPS Pitesti 48/31
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: M.Agliceriu(PH)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 11.12 11:30 CS Rapid Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 48/32
Sala: Sala Polivalenta Rapid Arbitri: C.Badea(PH)/M.Ungureanu(B) Observator:
Sb 11.12 10:30 CSS 2 Bucuresti vs CSM Bucuresti 48/33
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:

Etapa 9

ACS Sporting Ghimbav nu se prezinta la jocul din 22.01 cu CSM Corona Brasov

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 ACS Transilvania Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 15:00 CSS Ploiesti vs ACS Kids Tampa 2015 Brasov 48/34
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: R.Armanu(BC)/A.Stanescu(DB) Observator:
Sb 11.12 14:30 ACS Sporting Ghimbav vs ACS Academia Junior Ploiesti 48/35
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 11.12 12:00 CSO Tricolorul Breaza vs CSM Corona Brasov 48/36
Sala: Sala Virgil Dudau Breaza Arbitri: I.PARASCHIV(BV)/A.SPINU(BV) Observator:

Etapa 9

HC Univ FEFS Craiova nu se prezinta in 22.01 la jocul cu CSM Slatina

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 12:30 CSS Caracal vs CS Novaci 48/37
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Florea(DJ)/D.Gavrila(DJ) Observator:
Sb 11.12 14:30 CSS Craiova vs LPS Tg Jiu 48/38
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 11.12 16:30 HC Univ. FEFS Craiova vs CSM Tg Jiu 48/39
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 11.12 09:30 HCM Craiova vs CSM Slatina 48/40
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: R.Chiriac(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:

Etapa 9

CSS Petrosani nu se prezinta la jocul din data 22.01

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 13:30 CS Chimia Rm. Valcea vs CSM Mihai Viteazul Vulcan 48/41
Sala: Sala Sporturilor Traian Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Sb 11.12 11:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS Petrosani 48/42
Sala: N/A Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Sb 11.12 13:30 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs Col.Nat. Sportiv Cetate Deva 48/43
Sala: Sala Energetic Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:

Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.12 16:00 CS UNIREA UNGHENI 2018 vs CSS Viitorul Cluj 48/44
Sala: Sc. Gimnaziala Emil Dragan Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 11.12 12:00 CSS Fagaras vs CSS Sf. Gheorghe 48/45
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: D.Boica(SB)/S.Broscateanu(SB) Observator:
Sb 11.12 12:00 CSM Tg. Mures vs LPS Tg Mures 48/46
Sala: Sala Scoala Gimnaziala L.Rebreanu Arbitri: L.Pop(MS)/A.Pogaceanu(MS) Observator:
Sb 11.12 14:00 ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL vs CSS Odorheiul Secuiesc 48/47
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:

Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 11:00 LPS Bistrita vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 48/48
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Nacu(MS)/M.Turdean(MS) Observator: G.Candea(SB)
Sb 11.12 10:00 CS Marta Baia Mare vs LPS Satu Mare 48/49
Sala: Sala Scoala 5 Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Sb 11.12 14:00 AHC VM ZALĂU vs ACS Atletik Satu Mare 48/50
Sala: Sala Sporturior Gheorghe Tadici Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Sb 11.12 11:30 CSS 2 Baia Mare vs CSS Zalau 48/51
Sala: Sala Scoala 5 Arbitri: C.Matei(BN)/A.Onighi(BN) Observator:

Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 13:00 ACS Baile Herculane vs Sc. Gen. 7 Timisoara 48/52
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Sb 11.12 13:00 ACS Golden Kids Bocsa vs ACS Leu Giarmata 48/53
Sala: Sala de Sport Bocsa Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Du 12.12 14:00 CSS Dr. Tr. Severin vs CS OLIMPIC DR. TR. SEVERIN 48/54
Sala: Sala Polivalenta Drobeta Turnu Severin Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:

Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.12 00:00 CSC Mosnita Noua sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.12 14:30 ACS Unirea Sannicolau Mare vs HC Jimbolia 48/55
Sala: Sala Ioan Morar Sannicolau Arbitri: C.Rapa(TM)/R.Torok(TM) Observator:
Sb 11.12 10:00 AHCS Citu Timisoara vs CS Giroc Chisoda 48/56
Sala: Sala C Jude Arbitri: D.Huzdup(TM)/D.Ivascu(TM) Observator:
Sb 11.12 16:30 CS Avantul Periam Timis vs HC Beldiman Arad 48/57
Sala: Sala Periam Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:

Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.12 12:12 LPS Vaslui vs Fortuna Chisinau (MD) 48/58
Sala: N/A Arbitri: R.Anton(VS)/I.Visan(VS) Observator: