Program nr. 72 saptamana: 20.01-27.01.2020

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Liga Campionilor - feminin
25.01.2020, ora 17:00
ERD (HUN)

FTC-Rail Cargo Hungaria - CSM Bucuresti
Arbitri EHF: Mata/Lopez-ESP
Delegat EHF: Tomo Vodoplvec-SLO

Liga Campionilor - feminin
25.01.2020, ora 15:00
Sala Traian, Rm. Valcea

SCM Rm. Valcea - RK Krim Mercator-SLO
Arbitri EHF: Horvath/Marton-HUN
Delegat EHF: Marjan Nachevschi-MKD

Cupa EHF - feminin
26.01.2020, ora 12:00
Sala Polivalenta Cisnadie

Magura Cisnadie - Kobenhavn Handball (DEN)
Arbitri EHF: Korja/Metsaqmaki-FIN
Delegat EHF: Rositza Dimkova-BUL

Cupa EHF - feminin
26.01.2020, ora 18:00
Sala Polivalenta Bistrita

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud - Odense Handbold (DEN)
Arbitri EHF: Hatiplogu/Simsek-TUR
Delegat EHF: Stapan Partamian-GRE


Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 23.01 18:00 CS Măgura Cisnadie vs SCM Gloria Buzău 72/1
Sala: Sala Sporturilor Cisnadie Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator: G.Bejinariu(AG)

Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CS Rapid București sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 30.01 18:30 SCM Craiova vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Tvr 2 72/2
Sala: Sala Sporturilor Craiova Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: O.Pripas(VL)
Du 26.01 16:00 CSU Cluj-Napoca vs SCM Gloria Buzău 72/3
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: C.Din(B)
Jo 30.01 18:00 CS Măgura Cisnadie vs CS Minaur Baia Mare 72/4
Sala: Sala Sporturilor Cisnadie Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: D.Manea(B)
Sb 25.01 11:00 CSM Slatina vs AHCM Slobozia 72/5
Sala: N/A Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: I.Serbu(B)

1/16

Echipa ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub nu se prezinta la jocul cu CS Stiinta Bacau.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 22.01 12:00 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 72/6
Sala: Sala Universitatii Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator: C.Milcu(MH)

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 National Brasov vs HCF Piatra Neamt 72/7
Sala: N/A Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 25.01 13:00 CSM Roman vs CSM Galati 72/8
Sala: Sala Sporturilor Roman Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Sb 25.01 13:00 CS Stiinta Bacau vs HC Dunarea Braila DivA 72/9
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:

Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CSU Stiinta Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 10:00 CSM Bucuresti DivA vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 72/10
Sala: Sala Elite Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Vi 24.01 11:00 ACS Spartac UNEFS Bucuresti vs CS Danubius Calarasi 72/11
Sala: Sala Iris Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 25.01 17:00 HC Dinamo Bucuresti vs CSU Neptun Constanta 72/12
Sala: Sala Elite Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 24.01 16:00 National Rm Valcea vs CSM Tg. Jiu 72/13
Sala: Sala Energetic Arbitri: C.Ilina(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Sb 25.01 12:00 ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub vs CSU Targoviste 72/14
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 25.01 15:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs CS Activ Prahova Ploiesti 72/15
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 12:00 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs CSU Oradea 72/16
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 25.01 11:00 CSU Resita vs CSM Tg Mures 72/17
Sala: Sala Polivalenta Resita Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Sb 25.01 15:00 ACS Crisul Chisineu-Cris vs CS Marta Baia Mare 72/18
Sala: Sala Sporturilor Victoria din Arad Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSM Alexandria sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 12:00 CSA Steaua București vs CSM Ploiesti 72/19
Sala: Sala Iris Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Du 26.01 11:30 CSM Bucuresti DivA vs CSU Pitesti 72/20
Sala: Sala Rapid Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Du 26.01 13:00 AHC Dobrogea Sud vs CS Medgidia 72/21
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSU Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 12:00 HC Beldiman Arad vs CS Unirea Sannicolau Mare 72/22
Sala: Sala Victoria Arad Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 26.01 12:00 CS Universitatea Craiova vs CNOPJ Timisoara 72/23
Sala: Sala Ion Constantinescu Craiova Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Du 26.01 13:00 CSM Oradea vs CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 72/24
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:

Etapa 9

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la meciul cu CSM Galati din data de 19.01.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 21.01 14:30 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 72/25
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Ma 21.01 15:00 CSH Art Galati vs CSO Buhusi 72/26
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: C.Oprea(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:

Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 15:00 LPS Piatra Neamt vs CSH Art Galati 72/27
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Du 26.01 13:00 CSO Buhusi vs CSM Galati 72/28
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Jo 23.01 16:00 LPS Suceava vs LPS Iasi 72/29
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:

Etapa 10

Echipa CT Media Bucuresti nu se prezinta la meciul cu CSS Tulcea din data de 26.01.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 13:00 LPS Braila vs ACS Unirea Dobroesti 72/30
Sala: Sala LPS Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Vi 24.01 11:30 CSS Slobozia vs CSM Bucuresti 72/31
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: A.Raducan(BR)/A.Tonita(GL) Observator:
Du 26.01 00:00 CSS Tulcea vs CT Media Bucuresti 72/32
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 10

Echipa AS HC Olimpic Muntenia Bucuresti nu se prezinta la meciul cu CSM Corona Brasov din data de 17.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 13:30 CS Rapid Bucuresti vs CSM Corona Brasov 72/33
Sala: Sala Rapid Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Du 26.01 18:00 CSS PLoiesti vs CSS 2 Bucuresti 72/34
Sala: Sala Olimpia Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Du 26.01 13:00 AS HC Olimpic Muntenia Bucuresti vs ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe 72/35
Sala: Scoala 30 Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 12:00 CSS Medias vs LPS Slatina 72/36
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Turdean(MS) Observator:
Du 26.01 13:30 LPS Pitesti vs GSIP Moreni 72/37
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: G.Spaloghe(OT)/D.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 26.01 11:00 CSS Rm Valcea vs HCM Craiova 72/38
Sala: Sala Energetic Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSM Tg. Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 27.01 13:00 CSS Viitorul Cluj vs CSS 2 Baia Mare 72/39
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Jo 23.01 16:00 CSS Zalau vs CS Arena Tg Mures 72/40
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:

Etapa 10

Echipa LPS Tg. Jiu s-a retras din campionatul incepand cu data de 02.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 ACS Leu Giarmata sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 00:00 Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 14:00 Lic.Teo.T. Vuia Resita vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 72/41
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 29.01.2020.

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la meciul cu CSO Buhusi din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 21.01 14:30 LPS Roman vs CSS Tg Neamt 72/42
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: C.Balan(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Lu 20.01 14:30 LPS Iasi vs LPS Suceava 72/43
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:

Etapa 15
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 12:00 LPS Iasi vs CS OK Sport Onesti 72/44
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Sb 25.01 11:00 LPS Suceava vs LPS Piatra Neamt 72/45
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Jo 23.01 12:30 LPS Vaslui vs LPS Roman 72/46
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Cojocaru(BC)/C.Ochiana(BC) Observator:
Jo 23.01 16:00 CSS Tg Neamt vs CSM Bacau 72/47
Sala: N/A Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Jo 23.01 17:00 CSS Bacau vs CSO Buhusi 72/48
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:

Etapa 11

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Focsani din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CS Medgidia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 13:00 LPS Focsani vs CS Danubius Calarasi 72/49
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(VL) Observator:
Sb 25.01 12:00 LPS Braila vs CSM Galati 72/50
Sala: N/A Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 25.01 12:00 CSS Galati vs LPS I. Balas Soter Buzau 72/51
Sala: Sala CSS Arbitri: C.Oprea(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:

Etapa 15

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 00:00 ACSO Viitorul Pantelimon sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 11:00 CSS 6 Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 72/52
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 25.01 12:00 CSM Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 72/53
Sala: Sala Elite Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Sb 25.01 11:30 CSU Stiinta Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 72/54
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:

Etapa 11

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 13:00 HC Jimbolia vs ACS Leu Giarmata 72/55
Sala: Sala Wiesemeyer Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Sb 25.01 14:00 ACS Viitorul Vetel vs ACS Baile Herculane 72/56
Sala: Sala Sporturilor Deva Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Sb 25.01 12:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs Lic Teor Traian Vuia Resita 72/57
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:

Etapa 11

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa HC Arsenal Taureni nu se prezinta la meciul cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe din data de 15.11.2019.

Echipa ACS Pegasus Tg. Mures nu se prezinta la meciul cu CSS Fagaras din data de 08.02.2020.

Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu HC Arsenal Taureni din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CSS Fagaras sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 25.01 14:00 CSM Fagaras vs ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 72/58
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Sb 25.01 12:00 CSS Medias vs ACS Pegasus Tg Mures 72/59
Sala: Scoala Gen.5 Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 26.01 13:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs HC Arsenal Taureni 72/60
Sala: Sala Banyai Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:

Etapa 11

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Viitorul Cluj nu se prezinta la meciul cu CSS 2 Baia Mare din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 00:00 CSS 2 Baia Mare vs LPS Bistrita 72/61
Sala: N/A Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Jo 23.01 13:00 ACS Alpha Oradea vs LPS Satu Mare 72/62
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 25.01 10:00 CS Phoenix Baia Mare vs ACS Viitorul Nasaud 72/63
Sala: Sc.Gim.Vasile Alecsandri Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Vi 24.01 11:00 CS Marta Baia Mare vs CSS Viitorul Cluj 72/64
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSS Bacau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 11:30 HC Comanesti vs LPS Roman 72/65
Sala: Sala Comanesti Arbitri: N.Hariton(SV)/D.Ionasciuc(SV) Observator:
Du 26.01 10:00 CSS Unirea Iasi vs LPS Piatra Neamt 72/66
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Vi 24.01 11:00 Stiinta Miroslava Iasi vs LPS Vaslui 72/67
Sala: Sala Miroslava Arbitri: I.Cocu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Du 26.01 12:00 LPS Iasi vs CSO Buhusi 72/68
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator:
Mi 22.01 14:00 LPS Suceava vs LPS Botosani 72/69
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Balan(IS)/A.Savin(IS) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 HC Dunarea Braila sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 10:00 CSS Galati vs CSH Art Galati 72/70
Sala: Sala CSS Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 26.01 13:00 AHC Olimpia Braila vs CSS Tulcea 72/71
Sala: Scoala Mihai Eminescu Arbitri: M.Agliceriu(PH)/D.Bira(PH) Observator:
Du 26.01 12:00 CSS 1 Constanta vs LPS Braila 72/72
Sala: Sala UMC Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Du 26.01 11:00 ACS Bute Galati vs CSM Galati 72/73
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 26.01 13:00 CSM Rm. Sarat vs HC Junior BB Buzau 72/74
Sala: Sala Vasile Stefan Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CS Danubius Calarasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 15:00 CS Axiopolis Cernavoda vs CSS Slobozia 72/75
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: I.Cazan(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:
Vi 24.01 11:30 ACS SC Piticu 2013 Fetesti vs CSM Bucuresti 72/76
Sala: Sala LTIA Fetesti Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Du 26.01 00:00 CS Tonus Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 11:30 CSM Fetesti vs ACS Unirea Dobroesti 72/77
Sala: Sala Fetesti Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Du 26.01 15:30 CS Fortuna Bucuresti vs ACSO Viitorul Pantelimon 72/78
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSS 6 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 13:30 CSU Stiinta Bucuresti vs ACS Academia Junior Ploiesti 72/79
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: A.Grecu(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 26.01 11:30 CSO Voluntari 2005 vs CSM Ploiesti 72/80
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: A.Ciocos(dj)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Du 26.01 00:00 Sport Club Curtea de Arges vs CSS Ploiesti 72/81
Sala: N/A Arbitri: M.Ghita(GJ)/L.Stegaru(DJ) Observator:
Du 26.01 11:00 LPS Pitesti vs HC Activ CSO Plopeni 72/82
Sala: Scoala Traian Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Du 26.01 14:00 ACS Olimpic Mizil vs CSO Tricolorul Breaza 72/83
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

CSS Slatina retrasa in 25.09.2019.

CSS Craiova s-a retras din campionat incepand cu data de 04.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSS Petrosani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 13:00 CSM Tg Jiu vs CSM Slatina 72/84
Sala: Sala Polivalenta Tg. Jiu Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Vi 24.01 11:00 HCM Craiova vs HCM Torok Rm. Valcea 72/85
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Rotaru(OT)/S.Sutu(OT) Observator:
Du 26.01 12:00 CSS Dr. Tr. Severin vs CSS Craiova 72/86
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Du 26.01 00:00 CSS Caracal sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 24.01 14:30 LPS Slatina vs CS Chimia Rm. Valcea 72/87
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Eremia(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 CSM Corona sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 13:00 CS Sporting Ghimbav vs CSS Sf. Gheorghe 72/88
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Du 26.01 13:00 CSS Sibiu vs CSM Fagaras 72/89
Sala: Scoala 18 Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Vi 24.01 11:00 CSS Sighisoara vs CSS Dinamo Brasov 72/90
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: R.Voica(SB)/G.Candea(SB) Observator:
Du 26.01 11:00 Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc vs ACS Kids Tampa 2015 Brasov 72/91
Sala: Sala Tg. Secuiesc Arbitri: R.Gyorgy(HG)/J.Karda(HG) Observator:

Etapa 16

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias s-a retras din campionat incepand cu data de 04.12.2019.

ACS Traian Lalescu a fost exclusa in data de 31.01.2020 in urma a 2 neprezentari. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 26.01 00:00 LT Traian Vuia Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 12:30 Sc. Gen. 7 Timisoara vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 72/92
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: P.Lucusa(AR)/M.Morariu(AR) Observator:
Du 26.01 15:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs CSS Hunedoara 72/93
Sala: Sala Sporturilor Dumbravita Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Du 26.01 00:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 26.01 11:00 CS Victoria Nadlac vs CS Unirea Sannicolau Mare 72/94
Sala: Sala Periam Arbitri: S.Crac(CS)/S.Dragan(CS) Observator:
Du 26.01 11:00 ACS Leu Giarmata vs LPS Banatul Timisoara 72/95
Sala: Sala Giarmata Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:

Etapa 12

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CS Comunal Sanmartin nu se prezinta la meciul cu CSS Viitorul Cluj din data de 09.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 25.01 13:00 ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL vs CSS 2 Baia Mare 72/96
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 26.01 11:00 CSS Zalau vs LPS Tg Mures 72/97
Sala: Sala Sporturilor Gh. Tadici Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Ma 28.01 17:00 CSS Viitorul Cluj vs LPS Satu Mare 72/98
Sala: Sala LPS Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 26.01 13:00 CS Comunal Sanmartin vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 72/99
Sala: Sala Sanmartin Arbitri: A.Sabau(MM)/D.Sechel(MM) Observator:

.