Program nr. 54 saptamana: 16.09-23.09.2019

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Velux Champions League 
18.09.2019, ora 18:00
Sala Dinamo

CS Dinamo Bucuresti - IFK Kristianstad (SWE)
Arbitri: Mata/Lopez-ESP
Delegat EHF: Klaus Dieter Convents - BEL


Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 16:00 CS HC Buzău 2012 vs CSM Vaslui 54/1
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: A.DIMA(GL)
Du 22.09 15:30 CSM București vs CSM Focșani 2007 Tvr 2 54/2
Sala: Sala Rapid Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: I.Ciobanu(BC)
Sb 21.09 18:00 AHC Dobrogea Sud vs CSM Făgăraș 54/3
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: V.Ciucan(B)
Sb 21.09 11:00 SCM Politehnica Timișoara vs CS Dinamo București Tvr 2 54/4
Sala: N/A Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: M.Barcan(DJ)
Du 22.09 18:00 AHC Dunărea Călărași vs AHC Potaissa Turda 54/5
Sala: Sala Polivalenta Calarasi Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: M.Margarit(PH)
Du 22.09 17:00 CSM Reșita vs CS Minaur Baia Mare 54/6
Sala: Sala Sporturilor Resita Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator: V.Sighicea(VL)
Sb 21.09 18:00 CSM Bacău vs CSA Steaua București 54/7
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Dancescu(B)

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 20.09 18:00 HC Zalău vs CSM Corona Brașov Tvr HD 54/8
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: V.Pavel(BZ)
Sb 21.09 18:30 SCM Gloria Buzău vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 54/9
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator: N.Rusu(CT)
Sb 21.09 11:00 CS Minaur Baia Mare vs CS Rapid București 54/10
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: D.Florescu(BV)/A.Stoia(B) Observator: G.Nasturel(CS)
Sb 21.09 12:00 AHCM Slobozia vs SCM Craiova 54/11
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: V.Dobre(B)
Sb 21.09 15:30 SCM Râmnicu Vâlcea vs CSM București Tvr 1 54/12
Sala: Sala Traian Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: G.Bejinariu(AG)
Sb 21.09 18:00 HC Dunărea Brăila vs CSU Cluj-Napoca 54/13
Sala: Sala Polivalenta Braila Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: G.Covaci(B)
Sb 21.09 11:00 CSM Slatina vs CS Măgura Cisnadie 54/14
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Moldoveanu(CT)/A.Georgescu(CT) Observator: C.Milcu(MH)

Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 19.09 11:00 HC Dunarea Braila DivA vs National Brasov 54/15
Sala: Sala Polivalenta Braila Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 21.09 13:00 CSM Galati vs CS Stiinta Bacau 54/16
Sala: Sala Sporturilor Galati Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Sb 21.09 12:00 HCF Piatra Neamt vs CSM Roman 54/17
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Cojocaru(BC)/C.Ochiana(BC) Observator:

Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 CSU Neptun Constanta sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 18:00 CS Danubius Calarasi vs HC Dinamo Bucuresti 54/18
Sala: Sala T. Vladimirescu Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Sb 21.09 11:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti vs ACS Spartac UNEFS Bucuresti 54/19
Sala: Sala Iris Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Sb 21.09 11:00 CSU Stiinta Bucuresti vs CSM Bucuresti DivA 54/20
Sala: Sala Concordia Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 16.09 13:30 National Rm Valcea vs CSM Tg. Jiu 54/21
Sala: Sala Energetic Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 16:00 CS Activ Prahova Ploiesti vs National Rm Valcea 54/22
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Sb 21.09 10:00 CSU Targoviste vs CS Dacia Mioveni 2012 54/23
Sala: Sala CSS Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 21.09 13:30 CSM Tg. Jiu vs ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub 54/24
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:

Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 11:00 CS Marta Baia Mare vs CSU Universitatea de Vest Timisoara 54/25
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:
Sb 21.09 17:00 CSM Tg Mures vs ACS Crisul Chisineu-Cris 54/26
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Sb 21.09 11:00 CSU Oradea vs CSU Resita 54/27
Sala: Sala Universitatii Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator:

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CS Magnum Botosani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 15:00 CSU Galati vs CSU Targoviste 54/28
Sala: Sala Sporturilor Galati Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:
Jo 19.09 17:00 CS Politehnica Iasi vs CSU din Suceava DivA 54/29
Sala: Sala Polivalenta Iasi Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CS Medgidia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:00 CSU Pitesti vs AHC Dobrogea Sud 54/30
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 21.09 16:00 CSM Ploiesti vs CSM Bucuresti DivA 54/31
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator:
Du 22.09 11:00 CSM Alexandria vs CSA Steaua București 54/32
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 AHC Potaissa Turda DivA sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 17:00 CS Universitatea Cluj vs CSM Sighisoara 54/33
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Du 22.09 18:00 ACS Szejke Odorheiu Secuiesc vs CNE Sighisoara 54/34
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:

Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:00 CNOPJ Timisoara vs CSM Oradea 54/35
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) Observator:
Du 22.09 11:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CS Universitatea Craiova 54/36
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Du 22.09 10:00 CSU Politehnica Timisoara vs HC Beldiman Arad 54/37
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 18.09 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 18.09 10:00 CSU din Suceava vs LPS Roman 54/38
Sala: Sala de Sport Dumitru Bernicu Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Mi 18.09 12:00 CSM Bacau vs CSS Focsani 54/39
Sala: Sala Orizont Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Mi 18.09 12:00 LPS Suceava vs LPS Piatra Neamt 54/40
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Mi 18.09 15:30 LPS Vaslui vs LPS Iasi 54/41
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:

Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 LPS Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 11:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Vaslui 54/42
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Vi 20.09 14:00 CSS Focsani vs LPS Suceava 54/43
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 21.09 11:00 LPS Roman vs CSM Bacau 54/44
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Sb 21.09 12:00 CSS Galati vs CSU din Suceava 54/45
Sala: Sala CSS Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:

Etapa 2

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 16.09 17:30 ACS Sporting Ghimbav vs CSS Sighisoara 54/46
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 12:00 LPS Florin Fleseriu Sebes vs LPS Tg Mures 54/47
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Sb 21.09 12:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs CSS Sibiu 54/48
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Sb 21.09 16:00 CSS Sighisoara vs CSS Dinamo Brasov 54/49
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Sb 21.09 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Sporting Ghimbav 54/50
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 16:00 CSM Ploiesti vs CSS Craiova 54/51
Sala: Sala Olimpia Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:
Sb 21.09 00:00 CSM Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 12:00 ACS Tonus Bucuresti vs ACS Tectonic Bucuresti 54/52
Sala: Sala Antilopa Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 21.09 12:00 CSS Rm Valcea vs CSS Caracal 54/53
Sala: Sala Energetic Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 18.09 00:00 ACS Olimpic Mizil sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 18.09 12:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 54/54
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Mi 18.09 16:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs AHC Dobrogea Sud Constanta JI 54/55
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Mi 18.09 14:00 CSS Calarasi vs AS Arrubium Macin 54/56
Sala: Sala Stadion Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Mi 18.09 14:30 CSS 2 Bucuresti vs CT Media Bucuresti 54/57
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:

Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 12:00 AS Arrubium Macin vs CSS 2 Bucuresti 54/58
Sala: Sala de Sport Macin Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Sb 21.09 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta JI vs CSS Calarasi 54/59
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Sb 21.09 11:30 CSS 3 Steaua Bucuresti vs LPS I. Balas Soter Buzau 54/60
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Vi 20.09 13:00 ACS Olimpic Mizil vs CS Dinamo Bucuresti 54/61
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 14:00 LPS Banatul Timisoara vs CSS Hunedoara 54/62
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Vi 20.09 14:00 CS Novaci vs HC Beldiman Arad 54/63
Sala: Sala Novaci Arbitri: A.Ciocos(dj)/G.Dumitru(DJ) Observator:
Sb 21.09 12:30 CS Muncitoresc Resita vs LPS Tg Jiu 54/64
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 12:00 LPS Cluj vs ACS Alpha Oradea 54/65
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Jo 19.09 16:45 CS ADEP Satu Mare vs AHC Potaissa Turda 54/66
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Sb 21.09 09:30 CS Extrem Baia Mare vs CSS 2 Baia Mare 54/67
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:

Etapa 2

Echipa CS Arena Tg. Mures nu se prezinta la meciul cu CSM Tg. Mures din data de 15.09.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 16.09 14:00 CSS Zalau vs CSS Viitorul Cluj 54/68
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 12:00 csu din Suceava vs LPS Iasi 54/69
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Du 22.09 11:00 LPS Vaslui vs LPS Roman 54/70
Sala: Liceul Ion Mincu Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Vi 20.09 13:00 CSM Bacau vs LPS Piatra Neamt 54/71
Sala: Sala Orizont Arbitri: C.Balan(IS)/I.Savin(VS) Observator:
Du 22.09 11:00 LPS Botosani vs LPS Suceava 54/72
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CS Orasenesc Mizil sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:30 CSS Ploiesti vs CSO Tricolorul Breaza 54/73
Sala: Sala Olimpia Arbitri: M.Agliceriu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Du 22.09 10:00 CSS Targoviste vs CSM Focsani 2007 54/74
Sala: Sala Razvad Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Du 22.09 11:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs CSS Tecuci 54/75
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CSM Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:00 CS Sporting Ghimbav vs LPS Brasov 54/76
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 22.09 14:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs LPS Tg Mures 54/77
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Du 22.09 16:00 CSS Dinamo Brasov vs CSS Sighisoara 54/78
Sala: Scoala 11 Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:00 LPS Banatul Timisoara vs CSM Resita 54/79
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Du 22.09 13:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs CSS Lugoj 54/80
Sala: Sala Universitatii Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Vi 20.09 14:00 CSS Hunedoara vs SCM Politehnica Timisoara 54/81
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: R.Chiriac(GJ)/A.Draganescu(GJ) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu ACS Alpha Oradea din data de 08.09.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 12:00 Lic Liviu Rebreanu Turda vs Academia Minaur Baia Mare 54/82
Sala: Sala Gh. Baritiu Turda Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 22.09 11:00 CS Extrem Baia Mare vs LPS Cluj 54/83
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Du 22.09 00:00 ACS Alpha Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:30 CSS 2 Baia Mare vs CSH Academica Cluj-Napoca 54/84
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 10:30 CSM Bacau vs CS OK Sport Onesti 54/85
Sala: Sala Orizont Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Vi 20.09 17:00 CSO Buhusi vs LPS Roman 54/86
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Vi 20.09 15:00 CSS Bacau vs LPS Piatra Neamt 54/87
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 21.09 11:00 CSS Tg Neamt vs LPS Iasi 54/88
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Sb 21.09 12:30 LPS Vaslui vs LPS Suceava 54/89
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:

Etapa 2

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 17.09 14:00 CS Medgidia vs LPS Braila 54/90
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 10:00 CSS Galati vs CSM Galati 54/91
Sala: Sala CSS Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:
Sb 21.09 12:00 LPS Braila vs CS Danubius Calarasi 54/92
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Du 22.09 14:00 LPS Focsani vs CS Medgidia 54/93
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:

Etapa 2

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 17.09 16:30 CSM Bucuresti sta
Sala: Sala Iris Arbitri: / Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 ACS Unirea Dobroesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 15:30 CSS 2 Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 54/94
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Sb 21.09 17:30 CSU Stiinta Bucuresti vs ACSO Viitorul Pantelimon 54/95
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Sb 21.09 10:00 CSM Bucuresti vs CT Media Bucuresti 54/96
Sala: Sala Elite Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Sb 21.09 00:00 CSS 6 Bucuresti sta
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: / Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 12:00 CSM Corona Brasov vs CSS Targoviste 54/97
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Sb 21.09 13:30 CSS Dinamo Brasov vs HC Activ CSO Plopeni 54/98
Sala: Scoala 11 Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Sb 21.09 12:00 CSM Ploiesti vs CSS Ploiesti 54/99
Sala: Sala Olimpia Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 12:00 ACS HC FEFS Craiova vs CSS Petrosani 54/100
Sala: Sala Isalnita Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 21.09 10:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs Chimia Rm Valcea 54/101
Sala: Sala Energetic Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 21.09 10:00 CSS Craiova vs LPS Slatina 54/102
Sala: Sala Isalnita Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 Lic Teor Traian Vuia Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 12:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs ACS Baile Herculane 54/103
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Vi 20.09 18:00 ACS Viitorul Vetel vs ACS Leu Giarmata 54/104
Sala: Sala Sporturilor Deva Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Sb 21.09 11:00 HC Jimbolia vs LPS Banatul Timisoara 54/105
Sala: Sala Wiesemeyer Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 HC Arsenal Taureni sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Pegasus Tg Mures 54/106
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Sb 21.09 12:00 CSS Medias vs ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 54/107
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: F.Dusa(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Sb 21.09 11:00 CSM Fagaras vs CSS Fagaras 54/108
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:

Etapa 2

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 16.09 14:30 CSS 2 Baia Mare vs CS Phoenix Baia Mare 54/109
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 14:15 CSS Viitorul Cluj vs LPS Bistrita 54/110
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Sb 21.09 12:30 CS Marta Baia Mare vs ACS Viitorul Nasaud 54/111
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Sb 21.09 14:00 CS Phoenix Baia Mare vs LPS Satu Mare 54/112
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 21.09 11:00 ACS Alpha Oradea vs CSS 2 Baia Mare 54/113
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 11:00 LPS Suceava vs LPS Iasi 54/114
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Sb 21.09 13:00 CSU din Suceava vs CSM Bacau 54/115
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Sb 21.09 11:30 CSU din Suceava 2 vs LPS Piatra Neamt 54/116
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Sb 21.09 10:00 CSO Negresti Vaslui vs LPS Vaslui 54/117
Sala: Sala Oraseneasca Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 ACS Academia Junior Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 20.09 18:00 CS Olimpic Mizil vs CS Orasenesc Mizil 54/118
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Sb 21.09 11:00 HC Junior BB Buzau vs CSS Tecuci 54/119
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: C.Bontea(BZ)/I.Velisca(BZ) Observator:
Sb 21.09 13:30 CSM Ploiesti vs CSS Ploiesti 54/120
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 Lic. Liviu Rebreanu Turda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 14:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs LPS CSS Bihorul Oradea 54/121
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Sb 21.09 13:00 HC 2003 Alesd vs CSS 2 Baia Mare 54/122
Sala: Sala de Sport Alesd Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 21.09 11:00 LPS Bistrita vs Academia Minaur Baia Mare 54/123
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Candea(SB)/A.Nitu(SB) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.09 00:00 CS Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.09 10:00 LPS Banatul Timisoara vs HC Beldiman Arad 54/124
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Sb 21.09 12:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs CSM Resita 54/125
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 21.09 10:00 CS Giroc Chisoda vs CSS Lugoj 54/126
Sala: Sala David Voniga Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:

Etapa 2

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 18.09 15:00 LPS Iasi vs LPS Roman 54/127
Sala: Sala LPS Arbitri: T.Colpos(BC)/R.Ghioane(BC) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 HC Comanesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 10:00 CSS Bacau vs CSS Unirea Iasi 54/128
Sala: Sala Orizont Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Du 22.09 11:00 LPS Roman vs Stiinta Miroslava Iasi 54/129
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: D.Ionasciuc(SV)/N.Hariton(SV) Observator:
Du 22.09 11:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Iasi 54/130
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: R.Armanu(BC)/O.Ilisei(NT) Observator:
Du 22.09 13:00 LPS Vaslui vs LPS Suceava 54/131
Sala: Liceul Ion Mincu Arbitri: I.Cocu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Du 22.09 11:00 CSO Buhusi vs LPS Botosani 54/132
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: C.Caba(NT)/V.Druga(NT) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:00 HC Dunarea Braila vs AHC Olimpia Braila 54/133
Sala: Sala Polivalenta Braila Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 22.09 13:00 CSH Art Galati vs CSS 1 Constanta 54/134
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:
Du 22.09 13:00 CSS Tulcea vs ACS Bute Galati 54/135
Sala: Sala CSS Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Du 22.09 12:00 LPS Braila vs CSM Rm. Sarat 54/136
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 22.09 11:00 CSM Galati vs HC Junior BB Buzau 54/137
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Echipa ACS Piticu Fetesti nu se prezinta la meciul cu CSM Bucuresti din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CS Axiopolis Cernavoda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 09:30 CS Danubius Calarasi vs ACS SC Piticu 2013 Fetesti 54/138
Sala: Sala T. Vladimirescu Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Du 22.09 00:00 CSS Slobozia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 11:00 CSM Bucuresti vs CSM Fetesti 54/139
Sala: Sala Elite Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Du 22.09 12:00 CS Tonus Bucuresti vs CS Fortuna Bucuresti 54/140
Sala: Sala Antilopa Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Du 22.09 09:30 ACS Unirea Dobroesti vs ACSO Viitorul Pantelimon 54/141
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CSU Stiinta Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 11:00 CSS 6 Bucuresti vs CSO Voluntari 2005 54/142
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Du 22.09 15:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs Sport Club Curtea de Arges 54/143
Sala: Sala Sporturilor Brazi Arbitri: C.Badea(PH)/D.Cristea(DB) Observator:
Du 22.09 12:00 CSM Ploiesti vs LPS Pitesti 54/144
Sala: Sala Olimpia Arbitri: G.Dudau(BV)/R.Dudau(BV) Observator:
Du 22.09 09:00 CSS Ploiesti vs ACS Olimpic Mizil 54/145
Sala: Sala Sporturilor Brazi Arbitri: G.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:
Du 22.09 11:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSO Tricolorul Breaza 54/146
Sala: Sala Polivalenta Plopeni Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CSM Tg Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:00 CSS Petrosani vs HCM Craiova 54/147
Sala: Sala Polivalenta CSS Arbitri: G.Spaloghe(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 22.09 12:00 CSM Slatina vs CSS Dr. Tr. Severin 54/148
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Ciocos(dj)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Du 22.09 00:00 HCM Torok Rm. Valcea vs CSS Slatina 54/149
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:00 CSS Craiova vs LPS Slatina 54/150
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 22.09 12:00 CSS Caracal vs CS Chimia Rm. Valcea 54/151
Sala: Sala Polivalenta Galati Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 CS Sporting Ghimbav sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 12:00 CSM Corona vs CSS Sibiu 54/152
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: R.Gyorgy(HG)/J.Karda(HG) Observator:
Du 22.09 11:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Odorheiul Secuiesc 54/153
Sala: Sala II Arbitri: V.Neagu(SB)/G.Sofronici(SB) Observator:
Mi 25.09 16:30 CSM Fagaras vs CSS Sighisoara 54/154
Sala: N/A Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 22.09 11:00 CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc vs Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc 54/155
Sala: Sala Jozsef Attila Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 22.09 10:00 CSS Dinamo Brasov vs ACS Kids Tampa 2015 Brasov 54/156
Sala: Scoala 11 Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias nu se prezinta la meciul cu CSM Mihai Viteazu Vulcan din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 00:00 Sc. Gen. 7 Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.09 13:00 LT Traian Vuia Resita vs HC Sportiv Citu Timisoara 54/157
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Du 22.09 12:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs Diniasanca Dinias 54/158
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: B.Ivaschescu(GJ)/C.Popescu(GJ) Observator:
Du 22.09 14:00 CSS Hunedoara vs CS Victoria Nadlac 54/159
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: L.Stegaru(DJ)/B.Tomaiaga(GJ) Observator:
Du 22.09 15:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan vs ACS Leu Giarmata 54/160
Sala: Sala de Sport Vulcan Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 22.09 13:30 CS Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 54/161
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:

Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.09 10:00 CSS Zalau vs ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL 54/162
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Arbitri: R.Dodu(HD)/A.Otelea(HD) Observator:
Du 22.09 14:00 CSS 2 Baia Mare vs CSS Viitorul Cluj 54/163
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Du 22.09 13:00 LPS Tg Mures vs CS Comunal Sanmartin 54/164
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Du 22.09 13:00 LPS Satu Mare vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 54/165
Sala: Sala Ecaterina Both Arbitri: A.Sabau(MM)/D.Sechel(MM) Observator: