Program nr. 24 saptamana: 19.02-26.02.2018

 

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

Liga Campionilor- feminin
26.02.2018, ora 20:00
Gyor

Gyori Audi ETO KC - CSM Bucuresti
Arbitri EHF: Mandak/Rudinsky (SVK)
Observator EHF: Klaus Dieter Convents (BEL)

 

 


Etapa 19

Echipa HC Odorhei s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 29.01.2018.
Echipa CS Politehnica Iasi s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 07.03.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 22.02 18:00 CSM Vaslui vs AHC Potaissa Turda 24/1
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: I.Ciobanu(Bc)

Etapa 20
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 24.02 11:00 CSA Steaua Bucuresti vs CS Minaur Baia Mare Tvr 2 24/2
Sala: Sala Chiajna Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: P.Anton(IS)
Sb 24.02 18:00 CSM Fagaras vs AHC Dunarea Calarasi 24/3
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: V.Ionescu(B)
Du 25.02 00:00 HC Odorhei vs CSM Vaslui 24/4
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 26.02 18:00 AHC Potaissa Turda vs AHC Dobrogea Sud Digi / Telekom 24/5
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: C.Belean(MS)/V.Calina(AG) Observator: Z.Mesaros(MM)
Du 25.02 18:30 CSM Focsani 2007 vs CSU din Suceava 24/6
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: S.Ciurea(Dj)
Vi 23.02 17:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSM Bucuresti Digi / Telekom 24/7
Sala: Sala Dinamo Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: I.Serbu(B)
Du 25.02 17:00 CS Politehnica Iasi vs SCM Politehnica Timisoara 24/8
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator: M.Brumaru(Vn)

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 19.02 18:00 HC Zalau vs CSM Slatina Digi / Telekom 24/9
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator: I.Vizitiu(HD)
Mi 21.02 20:15 CS Rapid Bucuresti vs SCM Rm Valcea Digi / Telekom 24/10
Sala: Sala Rapid Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: L.Condrut(PH)

Etapa 16
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 22.02 16:10 CSM Slatina vs SCM Craiova Tvr HD 24/11
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: G.Nasturel(CS)

Etapa 17
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 24.02 16:00 SCM Rm Valcea vs HC Dunarea Braila Tvr 2 24/12
Sala: Sala Traian Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: V.Dobre(B)
Du 25.02 13:00 CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vs CSM Slatina 24/13
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: C.Potora(Cj)
Du 25.02 16:30 SCM Craiova vs CSU Cluj-Napoca Tvr 1 24/14
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: I.Rapa(TM)
Du 25.02 12:00 ASC Corona 2010 Brasov vs HC Zalau Digi / Telekom 24/15
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: I.Chira(MM)
Sb 24.02 18:00 CS Magura Cisnadie vs CSM Galati 24/16
Sala: Sala Cisnadie Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: P.Pop(MM)
Sb 24.02 11:00 CSM Roman vs AHCM Slobozia 24/17
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: I.Enache(BV)

Etapa 18
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 21.02 18:00 CSM Bucuresti vs ASC Corona 2010 Brasov Digi / Telekom 24/18
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: I.Furnea(Ms)

Etapa 12
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 00:00 CNE Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 25.02 15:00 ADEP Satu Mare vs CS Universitatea Cluj 24/19
Sala: Sala E. Both Arbitri: B.Gherman(BZ)/F.Horoba(BN) Observator:
Du 25.02 17:00 CS Minaur Baia Mare DivA vs CSM Oradea 24/20
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 25.02 12:00 CS Universitatea Craiova vs CS Universitar Politehnica Timisoara 24/21
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 24.02 18:00 HCM Sighisoara vs HC Sibiu 24/22
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Du 25.02 12:00 CSM Scolar Resita vs CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 24/23
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator:

Etapa 21
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 24.02 00:00 ACS UAIC CNOT Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 24.02 11:00 HCF Piatra Neamt vs CS Danubius Calarasi 24/24
Sala: Sala Mare Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 24.02 11:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti vs CSS Tulcea 24/25
Sala: Sala Iris Arbitri: F.Dusa(BV)/M.Manea(BV) Observator:
Sb 24.02 13:00 ACS Spartac UNEFS Bucuresti vs CSU Neptun Constanta 24/26
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Sb 24.02 17:00 HC Dinamo Bitcoin Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 24/27
Sala: Sala Iris Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 24.02 14:00 CS Stiinta Bacau vs CSM Bucuresti DivA 24/28
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Sb 24.02 10:30 CSU Targoviste vs CSU Stiinta Bucuresti 24/29
Sala: N/A Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Sb 24.02 15:00 CSA Steaua Bucuresti vs SCM Gloria Buzau 24/30
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator:

Etapa 18

Echipa SC Muresul Tg. Mures retrasa din campionat in data de 18.01.2018
Echipa KSE Tg. Secuiesc retrasa din campionat in data de 19.01.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 19.02 17:00 ACS Odorheiu Secuiesc vs National Rm Valcea 24/31
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Sb 24.02 00:00 CS Minaur Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 24.02 00:00 CSU Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 24.02 14:00 SCM Timisoara vs ASC Corona 2010 Brasov 24/32
Sala: Sala C. Jude Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 24.02 13:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs CSU Universitatea de Vest Timisoara 24/33
Sala: Sala Trivale Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Jo 22.02 12:00 ACS Crisul Chisineu-Cris vs FC Arges 24/34
Sala: Sala Sporturilor Victoria Arad Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Sb 24.02 17:00 ACS Olimpic Tg. Mures vs CSU Oradea 24/35
Sala: Sala Liviu Rebreanu Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:

Etapa 7

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la jocul cu LPS Iasi.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 00:00 LPS Roman vs LPS Botosani 24/36
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 25.02 13:30 LPS Piatra Neamt vs LPS Suceava 24/37
Sala: Sala Ceahlau Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Du 25.02 13:00 LPS Vaslui vs LPS Iasi 24/38
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:

Etapa 7

Echipa CSS Medgidia s-a retras in data de 14.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 00:00 LPS Braila sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 25.02 12:00 Danubius 2010 Galati vs CSS Galati 24/39
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Du 25.02 14:00 CSS 1 Constanta vs CSS Tulcea 24/40
Sala: Sala UMC Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator:

Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 00:00 CSS 2 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 25.02 12:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSS Calarasi 24/41
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Radut(B)/D.Enache(B) Observator:
Du 25.02 15:00 CSM Bucuresti vs LPS I. Balas Soter Buzau 24/42
Sala: Sala Rapid Arbitri: A.Grecu(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:

Etapa 7

Echipa LPS Tg. Jiu nu se prezinta la jocul cu CSS Caracal.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 19.02 16:00 LPS Tg Jiu vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 24/43
Sala: Sala Voievod Litovoi Arbitri: S.Constantin(GJ)/V.Mladin(GJ) Observator:
Du 25.02 14:30 HCM Craiova vs National Rm Valcea 24/44
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Du 25.02 11:00 CSS Caracal vs LPS Slatina 24/45
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:

Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 14:00 ACS Transilvania Brasov vs CSM Ploiesti 24/46
Sala: Scoala 11 Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Ma 27.02 15:00 CSS Fagaras vs CSS Dinamo Brasov 24/47
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Du 25.02 12:00 CSS Medias vs CNE Brasov 24/48
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:

Etapa 7

Echipa Marta Baia Mare nu se prezinta la jocul LPS Sebes.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 25.02 13:00 CSS 2 Baia Mare vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 24/49
Sala: Scoala Gimnaziala 5 Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 25.02 11:30 Marta Baia Mare vs CSS Odorheiul Secuiesc 24/50
Sala: Scoala Gimnaziala 5 Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Vi 23.02 16:30 CSS Zalau vs CSS Viitorul Cluj 24/51
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Kosa(BH)/F.