Romania Feminin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

29:26 0:0
Vineri, 23 noiembrie 2018 /
ROMANIA vs SERBIA
Trofeul Carpati 2018
29:21 15:9
Duminicã, 11 decembrie 2016 /
ROMANIA vs UNGARIA
Campionatul European 2016
31:26 15:13
Vineri, 09 decembrie 2016 /
ROMANIA vs CROATIA
Campionatul European 2016
22:17 11:9
Miercuri, 07 decembrie 2016 /
ROMANIA vs RUSIA
Campionatul European 2016
23:21 13:11
Luni, 05 decembrie 2016 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Campionatul European 2016
30:26 12:13
Sâmbãtã, 26 noiembrie 2016 /
ROMANIA vs ROMANIA B
Trofeul Carpati 2016
27:28 13:14
Duminicã, 14 august 2016 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Olimpiada Rio 2016
24:21 13:11
Vineri, 12 august 2016 /
ROMANIA vs SPANIA
Olimpiada Rio 2016
25:21 11:9
Miercuri, 10 august 2016 /
ROMANIA vs MUNTENEGRU
Olimpiada Rio 2016
13:26 9:14
Luni, 08 august 2016 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Olimpiada Rio 2016
19:23 9:11
Duminicã, 07 august 2016 /
ROMANIA vs ANGOLA
Olimpiada Rio 2016
20:23 9:9
Sâmbãtã, 04 iunie 2016 /
ROMANIA vs BELARUS
Calificare Campionatul European 2016
24:34 11:20
Miercuri, 01 iunie 2016 /
LITUANIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
23:23 15:11
Duminicã, 20 martie 2016 /
ROMANIA vs MUNTENEGRU
Turneu preolimpic 2016
36:19 17:10
Sâmbãtã, 19 martie 2016 /
ROMANIA vs URUGUAY
Turneu preolimpic 2016
32:25 19:13
Vineri, 18 martie 2016 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Turneu preolimpic 2016
32:29 20:15
Marþi, 15 martie 2016 /
SUEDIA vs ROMANIA
Pregatire
27:17 12:8
Duminicã, 13 martie 2016 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
25:20 16:9
Miercuri, 09 martie 2016 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Calificare Campionatul European 2016
31:22 15:8
Duminicã, 20 decembrie 2015 /
ROMANIA vs POLONIA
Campionatul Mondial 2015
33:35 14:17
Vineri, 18 decembrie 2015 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Campionatul Mondial 2015
31:30 13:10
Miercuri, 16 decembrie 2015 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Campionatul Mondial 2015
25:22 13:8
Duminicã, 13 decembrie 2015 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Campionatul Mondial 2015
27:30 16:17
Vineri, 11 decembrie 2015 /
ROMANIA vs RUSIA
Campionatul Mondial 2015
22:26 10:13
Joi, 10 decembrie 2015 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Campionatul Mondial 2015
18:26 12:13
Marþi, 08 decembrie 2015 /
ROMANIA vs SPANIA
Campionatul Mondial 2015
36:20 18:12
Luni, 07 decembrie 2015 /
ROMANIA vs KAZAHSTAN
Campionatul Mondial 2015
47:14 23:3
Sâmbãtã, 05 decembrie 2015 /
ROMANIA vs PUERTO RICO
Campionatul Mondial 2015
30:33 15:12
Miercuri, 02 decembrie 2015 /
SUEDIA vs ROMANIA
Pregatire
36:23 17:10
Duminicã, 29 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs CUBA
Pregatire
31:26 16:13
Sâmbãtã, 28 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs CEHIA
Pregatire
27:29 11:17
Joi, 26 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs FRANTA
Pregatire
23:25 0:0
Duminicã, 11 octombrie 2015 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
29:20 0:0
Joi, 08 octombrie 2015 /
ROMANIA vs LITUANIA
Calificare Campionatul European 2016
24:28 12:11
Sâmbãtã, 13 iunie 2015 /
ROMANIA vs SERBIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
26:32 13:17
Sâmbãtã, 06 iunie 2015 /
SERBIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
27:19 13:9
Vineri, 20 martie 2015 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Trofeul Carpati
19:24 9:11
Miercuri, 17 decembrie 2014 /
POLONIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
20:22 14:9
Luni, 15 decembrie 2014 /
SPANIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
20:19 10:8
Sâmbãtã, 13 decembrie 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
23:22 12:9
Joi, 11 decembrie 2014 /
ROMANIA vs UKRAINA
Campionatul European 2014
29:29 16:12
Marþi, 09 decembrie 2014 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Campionatul European 2014
27:19 16:7
Duminicã, 07 decembrie 2014 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
23:26 10:13
Duminicã, 30 noiembrie 2014 /
GERMANIA vs ROMANIA
Pregatire
23:27 11:18
Sâmbãtã, 29 noiembrie 2014 /
GERMANIA vs ROMANIA
Pregatire
31:33 16:14
Duminicã, 12 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:20 16:9
Sâmbãtã, 11 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:31 12:14
Vineri, 10 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:22 16:15
Miercuri, 08 octombrie 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Pregatire
31:25 14:12
Sâmbãtã, 29 martie 2014 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
33:32 17:16
Vineri, 28 martie 2014 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
hacked by X_V hacked by X_V
Luni, 30 noiembrie -1 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2014
hacked by X_V hacked by X_V
Luni, 30 noiembrie -1 /
ROMANIA vs BELARUS
Calificare Campionatul European 2014

Programul competitional anul 2019


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 01-05/07/2019 ROU A/ROU B - NESTABILIT
2 18-24/09/2019 ROU A/ROU B - NESTABILIT
3 21-24/10/2019 ROU A/ROU B - NESTABILIT
4 17-20/11/2019 ROU A - BUCURESTI
5 20-29/11/2019 ROU A - JAPONIA
6 22-25/03/2019 Golden League ROU A - FRANTA
7 21-24/03/2019 AMICAL POL-ROU B - POLONIA
8 30.05-03.06/2019 Trofeul Carpati - NESTABILIT
9 05-08/07/2019 Jocuri amicale - NESTABILIT
10 01-03.09.2019 Pregatire si control medical la Bucuresti
11 22-30.09.2019 Pregatire centralizata si jocuri din grupa de calificare la C.E. 2020
12 25.09.2019 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - ROU/UKR la Brasov
13 29.09.2019 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - FAROE/ROU
14 21-25.10.2019 Pregatire centralizata
15 17.11-16.12.2019 Pregatire centralizata si participare la C.M. Japonia 2019;
16 12-18.03.2020 Pregatire centralizata
17 19-22.03.2020 Turneu preolimpic
18 25-26.03.2020 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - POL/ROU
19 28-29.03.2020 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - ROU-POL
20 24.05-01.06.2020 Pregatire centralizata
21 27-28.05.2020 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - UKR/ROU
22 31.05.2020 Jocuri din grupa de calificare C.E. 2020 - ROU/FAROE

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.
Nr. Nume Prenume Echipa
2 Parvut Aneta SCM Craiova
3 Szucs Gabriella HCM Baia Mare
3 Petrescu Diana SCM Craiova
4 BONDAR Oana Carmina ASC Corona 2010 Brasov
6 PINTEA Crina Elena HC Zalau
6 Pintea Crina HC Turingen
7 Nechita Adriana HCM Baia Mare
7 NECHITA Adriana Nicoleta HCM Baia Mare
8 Neagu Cristina Budugnost / Podgorica
8 NEAGU Cristina Georgiana ZRK Buducnost Podgorica
9 Bradeanu Aurelia CSM Bucuresti
9 BRADEANU Aurelia ASC Corona 2010 Brasov
10 TACALIE Adriana Gabriela ASC Corona 2010 Brasov
11 Perianu Gabriela HCM Baia Mare
11 PERIANU Gabriela HC Dunarea Braila
12 Munteanu Ionica HCM Baia Mare
13 Marin Luciana HCM Baia Mare
15 Elisei Ardean HCM Baia Mare
15 ARDEAN-ELISEI Valentina Neli HCM Baia Mare
16 DEDU Denisa Stefania ASC Corona 2010 Brasov
17 CIUCIULETE Georgiana Andreia HC Zalau
19 ZAMFIR Cristina ASC Corona 2010 Brasov
22 Manea Oana CSM Bucuresti
23 BABEANU Daniela Elena HCM Roman
27 HOTEA Camelia ASC Corona 2010 Brasov
30 Ungureanu Paula HCM Baia Mare
30 UNGUREANU Paula Claudia HCM Baia Mare
36 Tanasie Ana-Maria HCM Baia Mare
55 Geiger Melinda HCM Baia Mare
77 Buceschi Eliza HC Turingen
85 CHINTOAN Florina Maria U Alexandrion Cluj
88 Vizitiu Patricia HCM Baia Mare
89 Chiper Laura CS Corona 2010 Brasov
89 CHIPER Laura ASC Corona 2010 Brasov

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ABED-KADER DANA
HC ZALAU
ADESPII MOLNAR ANDREEA
SCM RM VALCEA
BACAOANU RALUCA
SCM RM VALCEA
BAZALIU BIANCA
ASC CORONA BRASOV
BUCESCHI ELIZA
ASC CORONA 2010 BRASOV
BUCUR DARIA
ASC CORONA 2010 BRASOV
CHINTOAN FLORINA
U CLUJ
CIUCA DIANA
SCM RM VALCEA
DACHE ELENA
HC DUNAREA BRAILA
DEDU DENISA
CSM BUCURESTI
DUMANSKA YULYIA
SCM RM VALCEA
FLORICA CRISTINA
SCM RM VALCEA
HOSU DACIANA
ACS CORONA BRASOV
ILIE ALINA
SCM GLORIA BUZAU
KEREKES EVA
CS MINAUR BAIA MARE
LASLO CRISTINA
ASC CORONA 2010 BRASOV
MAZAREANU ANA MARIA
CS MINAUR BAIA MARE
MOISA LAURA
CSM BUCURESTI
MOROIANU ANDRA
CS GLORIA 2018 BISTRITA NASAUD
NEAGU CRISTINA
CSM BUCURESTI
OSTASE LORENA
CSM SLATINA
PERIANU GABRIELA
CSM BUCURESTI
PINTEA CRINA
CSM BUCURESTI
POLOCOSER ANCA
CS MINAUR BAIA MARE
POPA ANA MARIA
SCM GLORIA BUZAU
POPA ANDREEA
CS MINAUR BAIA MARE
PRISTAVITA LAURA
CS GLORIA 2018 BISTRITA NASAUD
SAVU ANA MARIA
SCM RM VALCEA
SERAFICEANU SONIA
CS MINAUR BAIA MARE
TARCA SORINA
ASC CORONA BRASOV
UDRISTIOIU ANETA
HC DUNAREA BRAILA
VALCAN DENISA
CSM BUCURESTI
ZAMFIRESCU MADALINA
SCM RM VALCEA

Staff nationala

TOMAS RYDE
antrenor principal
COSTICA BUCESCHI
antrenor secund
FORT MAURI JAUME
antrenor portari
CIUNTU STEFAN
preparator fizic
CIOCOIU FLORIN
doctor
MARASTEANU CLAUDIU
maseur
RATIU ALEXANDRU CATALIN
kinetoterapeut
CHEREGI IOAN-RADU
performance analyst